2510 - 2895     OLD and RARE BOOKS from the library of P.J. Buijnsters and L. Buijnsters-Smets

Page 20 of 20 Results 381 - 386 of 386
78/2890 Vorstelyke koninglyke en princelyke atlas en dagboek van Nederlandsche gebeurtenissen In de laatste Jaaren voorgevallen En oprecht vaderlandsche staat en stadhouderlyk A B Boek Benevens78/2890 Vorstelyke koninglyke en princelyke atlas en dagboek van Nederlandsche gebeurtenissen In de laatste Jaaren voorgevallen En oprecht vaderlandsche staat en stadhouderlyk A B Boek Benevens
78/2890 Vorstelyke koninglyke en princelyke atlas, en dagboek van Nederlandsche gebeurtenissen, In de laatste Jaaren voorgevallen. En oprecht vaderlandsche, staat- en stadhouderlyk A.B. Boek, Benevens de echte vaderlandsche staat- en stadhouderlyke Catechismus (...). Amst., W. Coertse, n.d. (1790), (8),78p., 12 engr. plates each w. 2 ills., contemp. gilt hcalf w. mor. letterpiece. - BOUND WITH: Het verheugd Zeeland, by het plechtig bezoek van zyne doorluchtige hoogheid Willem de Vyfde (...) benevens deszelfs gemalinne en vorstelyke spruiten den XVIIIden van zomermaand 1786 en volgende dagen. Ibid., P. van Leeuwen and J. Peppelenbos, 1790, 2nd ed., (2),108p. - AND WITH: 14 other Orangist pamphlets, i.a. Oprechte Vaderlandsche Brief, over de Acte van Verbintenis en Acte van Seclusie (n.pl., n.d.) and Dat is geschied; en dat geloof ik niet (n.pl., n.d.).

- Heraldic bookplate on upper pastedown and contemp. owner's entry on first free endpaper. Upper joint starting.

= Ad 1. Buijnsters, BNK 1189; Ki.la.ki.le. 6; Van Veen sale, part 2, no.47; De hele Bibelebontse berg p.225; Knuttel 21859. A rare pro House of Orange abecedarium, counterpart of the patriotic "Vaderlandsch A.B.-Boek voor de Nederlandsche Jeugd" by Swildens. "Het lijkt niet waarschijnlijk dat deze politieke satire ooit als kinderboek heeft gediend" (Buijnsters).

78 2891 Vries S de 78 2891 Vries S de
78/2891 Vries, S. de. Curieuse Aenmerckingen der bysondere Oost en West-Indische Verwonderens-waerdige Dingen, Nevens die van China, Africa, en andere Gewesten des Werelds. Utr., J. Ribbius, 1682, 4 vols., 4 diff. etched frontisp. and 60 (double-p.) plates by ROMEYN DE HOOGHE, 15 double-p. engr. maps by N. SANSON, 1 engr. plate by DOESBURGH, contemp. unif. marbled calf, sm. 4to.

- Manuscript owner's entry of A. Stam, S. Ord. Praedicator, 1684 on fly-leaves and many carefully written annots. and corrections in Dutch and Latin in the same hand in the margins throughout, often quite critical and condemning. Occas. sl. browned. Very nice set.

= Rare complete set. Sabin 19854; Tiele 260; Cat. NHSM p.240; Muller 1565: "Contains a vast amount of most interesting particulars, historical, geographical, linguistic etc. on the manners and customs, on the private life etc., the whole illustrated by (...) curious plates." Much enlarged adaptation of Erasmus Franciscus, Neu polirter Geschichts- Kunst- u. Sitten-Spiegel ausländischer Völker, als: Sineser, Japaner, Indostaner, Abyssinier (Nürnberg, 1670) and Idem, Guinesischer u. Americanischer Blumenbusch (Nürnberg, 1669). For the remarkable plates by Romeyn de Hooghe, Landwehr, R. de H. as bookill. 58: "The illustrations by R. de H. belong to the most interesting of his oeuvre."

€ (2.500-3.500) 3000
78 2892 Wilde J de 78 2892 Wilde J de
78/2892 Wilde, J. de. Signa antiqua e museo Jacobi De Wilde veterum poetarum carminibus illustrata et per Marian filiam aeri inscripta. Amst., for the author, 1700, (14) textp., engr. frontisp., engr. title-vignette, fold. plate of the library of Jacob de Wilde by M. DE WILDE, portrait of Maria de Wilde by P. VAN DE BERGE and 60 engr. plates with antique statues, contemp. blindst. vellum, 4to.

- Binding sl. duststained. Otherwise very fine copy.

= From the library of A. Pitlo. Rarely found complete with the fold. plate showing De Wilde's library.

€ (1.000-1.500) 7000
78 2893 Zaanstreek  Soeteboom H 78 2893 Zaanstreek Soeteboom H
78/2893 [Zaanstreek]. Soeteboom, H. De Zaanlants arcadia. Amst., G. van Goedesberg, 1658, (14),678,(22 [of 24])p., engr. frontisp., 13 engr. textills., contemp. overlapping vellum, 12mo.

- Occas. sl. waterstained; contemp. owner's entry on upper and lower pastedown.

= Cat. J. Honig 200; Buisman 2131; De Vries 39.

€ (100-150) 190
78/2894 Zeeland  Tegenwoordige Staat der Vereenigde Nederlanden  Behelzende eene Beschryving van Zeeland 78/2894 Zeeland Tegenwoordige Staat der Vereenigde Nederlanden Behelzende eene Beschryving van Zeeland
78/2894 [Zeeland]. Tegenwoordige Staat der Vereenigde Nederlanden (...) Behelzende eene Beschryving van Zeeland. Amst., I. Tirion, 1751-1753, 2 vols., (16),435,(11); (10),579,(24)p., 2 diff. engr. frontisp., 6 fold. maps, 6 fold. plans, 16 fold. views, 4 full-p. views, contemp. unif. giltlettered hcalf w. black mor. letterpiece.

- Vol. 2 covers sl. rubbed. Otherwise a very fine and clean copy.

AND 1 other: Z. PASPOORT, Beschrijving van Zeeland (...) vervolgd (Middelb., 1820, contemp. boards. Sl. foxed; lacks frontcover).

78/2895 Zuid Holland  Vermaaklijk reisje van eenen gezelschap heeren en juffrouwen door Zuid Holland 78/2895 Zuid Holland Vermaaklijk reisje van eenen gezelschap heeren en juffrouwen door Zuid Holland
78/2895 [Zuid-Holland]. Vermaaklijk reisje van eenen gezelschap heeren en juffrouwen door Zuid Holland. Amst., J.B. Elwe, 1789, (2),252p., 12 engr. ills. by F. BENDORP, contemp. boards w. chintz paper.

- Old catalogue clipping mounted on upper pastedown. Upper joint split; paper over boards sl. rubbed.

= Buisman 1922; Knuttel, Verboden boeken 343: "Volgens de notulen van het Haagsche boekverkoopersgilde is dit boek 9 Nov. 1789 in den Haag verboden. Waarschijnlijk als obsceen boek en omdat in deze reisbeschrijving eenige tirades tegen Oranje gevonden worden. Oldenbarnevelt wordt geroemd en de Synode van Dort nogal ongunstig beoordeeld. Ook te Haarlem verboden, waarschijnlijk kort na 9 Jan. 1789". Very rare. No copy traced on the market.

€ (200-300) 250
Page 20 of 20