813 - 892     DUTCH HISTORY and TOPOGRAPHY

Page 2 of 4 Results 21 - 40 of 80
75 833 Gelderland  Nijhoff I A  75 833 Gelderland Nijhoff I A
75/ 833 [Gelderland]. (Nijhoff, I.A.). Wandelingen in een gedeelte van Gelderland of geschiedkundige en plaatsbeschrijvende beschouwing van de omstreken der stad Arnhem. Arnhem, P. Nijhoff, 1821, 2nd ed., VIII,152p., engr. view, contemp. hcalf w. blue mor. letterpiece.

- Backstrip lacks portion at top. = Gouda Quint p.112f; Bodel Nijenhuis 766.

Hoet Jz., C. ten. Het Geldersch lustoord, of beschrijving van de stad Nijmegen en derzelver omstreken. Gorinchem, A.G. Winkler Vieweg, n.d. (1827), XVI,172,(2)p., engr. title, contemp. limp boards.

- Engr. title waterst. in upper corner. = Bodel Nijenhuis 654; Gouda Quint p.188.

75 834 Genealogy and heraldry  Elias J E 75 834 Genealogy and heraldry Elias J E
75/ 834 [Genealogy and heraldry]. Elias, J.E. Geschiedenis van het Amsterdamsche Regentenpatriciaat. The Hague, M. Nijhoff, 1923, (8),281,(1)p., fold. tables, orig. gilt cl., 4to.

- Occas. (sl.) foxed; p.9 w. owner's annot.

AND 5 others on genealogy/ heraldry, i.a. P.K. D'ARTILLAC BRILL SR., Beknopte geschiedenis der Nederlandse ridderorden (The Hague, 1951, ills., orig. wr.).

75 835 Genealogy and heraldry  Maris van Sandelingenambacht J C 75 835 Genealogy and heraldry Maris van Sandelingenambacht J C
75/ 835 [Genealogy and heraldry]. Maris van Sandelingenambacht, J.C. Een honderdtal Nederlandsche families. Een historische, genealogische en biografische studie over de kwartieren van Mr Dr C.W. Maris. Nijm., n.publ., 1946, 363p., ills., orig. gilt cl., folio. Kwartierstatenboek. Verzameling kwartierstaten bijeengebracht ter gelegenheid van de herdenking van het 75-jarig/ 100-jarig bestaan van het Koninklijk Nederlandsch Genootschap voor Geslacht- en Wapenkunde. The Hague, Kon. Ned. Genootschap voor Geslacht- en Wapenkunde, 1958/ 1983, 2 vols., XX,(4),336,(1); XXII,(1),531p., genealogical tables, printed in 1000/ 1200 (numb.) copies, orig. unif. giltlettered cl., obl. folio. - AND 1 other.
75 836 Genealogy and heraldry  Schimmelpenninck van der Oije C O A 75 836 Genealogy and heraldry Schimmelpenninck van der Oije C O A
75/ 836 [Genealogy and heraldry]. Schimmelpenninck van der Oije, C.O.A. Wapenregister van de Nederlandse adel. Hoge Raad van Adel 1814-2014. Amst., WBooks, 2014, 669,(1)p., num. col. (full-p.). ills., orig. giltlettered cl. w. dustwr., folio. Elias, J.E. De vroedschap van Amsterdam 1578-1795. Introd. W.R. Veder. Ibid., N. Israel, 1963, 2 vols., CLXXVII,(1),546; 547-1410p., tables, orig. unif. giltlettered cl., 4to.

= Facs. reprint of the ed. Haarlem, 1903-1904.

AND 2 others in 3 vols.

€ (70-90) 130
75 837 Haarlem and surroundings  Allan F 75 837 Haarlem and surroundings Allan F
75/ 837 [Haarlem and surroundings]. Allan, F. Geschiedenis en beschrijving van Haarlem, van de vroegste tijden tot op onze dagen. Haarlem, J.J. van Brederode, 1874-1888, 1st ed., 4 vols., 30 (fold.) (col./ tinted/ monochr.) lithogr. plates/ plans, 1 photogr. plate, orig. unif. boards, 4to.

- Most plates (sl.) foxed; all vols. hinges weakening/ split(ting). All vols. binding worn/ dam. along extremities.

= Ekama 1475.

AND 2 other publications on Haarlem.

75 838 Haarlem and surroundings  Handvesten privilegien octroyen vry en gerechtigheden aan de stad Haerlem en haare burgers verleend mitsgaders overeenkomsten en handelingen door de regeerders75 838 Haarlem and surroundings Handvesten privilegien octroyen vry en gerechtigheden aan de stad Haerlem en haare burgers verleend mitsgaders overeenkomsten en handelingen door de regeerders
75/ 838 [Haarlem and surroundings]. Handvesten, privilegien, octroyen, vry- en gerechtigheden aan de stad Haerlem en haare burgers verleend; mitsgaders overeenkomsten en handelingen door de regeerders dier stad met andere steden, gemeenschappen, of byzondere persoonen aangegaan. Haarlem, I. and J. Enschedé and J. Bosch, 1751, LVIII,670,(38)p., engr. frontisp., title-vignette, armorial vignette, various other vignettes and ills., large fold. engr. facsimile of the oldest charter of Haarlem (1245), 14 full-p. plates depicting seals, contemp. gilt calf, folio. Keuren en ordonnantien der stad Haerlem, op auctorisatie en met goedkeuringe van de edele groot achtbaare heeren burgemeesteren en regeerders derzelve stad Byeen verzameld, in order gebragt, en uytgegeven tot het jaar MDCCLV/ Vervolgen op de keuren en ordonnantien der stad Haerlem (...) tot het jaar MDCCXC. Ibid., iidem, 1755/ 1793, 4 parts in 2 vols., 4 ident. engr. title-vignettes by H. SPILMAN after T. JELGERSMA, bound unif. w. the preceding work, folio.

- Second vol. of 2nd work (sl.) browned/ waterst. and mouldy in lower corner (worsening towards the end), also affecting binding. All vols. binding sl. rubbed and scratched.

= Ekama 493 and 511.

75/839 Haarlem and surroundings  De Langebrug in Haarlem op 01 06 1995 in gebruik genomen 75/839 Haarlem and surroundings De Langebrug in Haarlem op 01 06 1995 in gebruik genomen
75/ 839 [Haarlem and surroundings]. "De Langebrug in Haarlem op 01. 06. 1995 in gebruik genomen". Silver model (15x14x9 cm.) on a marble pedestal (19,7x17,6x2,5 cm.), silver title plaquette.

= Produced in 7 numb. copies. Nice scale model of the "Langebrug" drawbridge over het Spaarne. With a hinging part so that the bridge can actually be pulled and let down.

75/840 Haarlem and surroundings  Membership card of burger J A Bruggers for the Volksvergadering te Haarlem 75/840 Haarlem and surroundings Membership card of burger J A Bruggers for the Volksvergadering te Haarlem
75/ 840 [Haarlem and surroundings]. (Membership card of "burger J.A. Bruggers" for the "Volksvergadering te Haarlem"). Engraved card by J. DE WIT JANSZ after W. HENDRIKS, 12,9x9,7 cm., filled in and signed by the secretary J.T. Siegel in pen and ink, ±1800.
75/841 Haarlem and surroundings  Nederlandsche Maatschappij ter Bevordering van Nijverheid Algemeene Tentoonstelling van Nijverheid Haarlem 1861  75/841 Haarlem and surroundings Nederlandsche Maatschappij ter Bevordering van Nijverheid Algemeene Tentoonstelling van Nijverheid Haarlem 1861
75/ 841 [Haarlem and surroundings]. "Nederlandsche Maatschappij ter Bevordering van Nijverheid. Algemeene Tentoonstelling van Nijverheid. Haarlem 1861 (...)". Letterpress poster printed in black, green, blue, orange and red on 7 loose lvs. by Joh. Enschedé, Haarlem, total size 401x97 cm.

- Some sl. offsetting from former opposite lvs.; partly strengthened on verso w. paper tape.

= Extremely rare poster, announcing all activities and festivities that were organized for the exhibition of the Nederlandsche Maatschappij ter Bevordering van Nijverheid, taking place from June till August 1861. "(...) Programma der Feesten van wege de Stad Haarlem te geven (...) Venetiaansch Gondelfeest op het Binnen- en Zuider Buiten-Spaarne, met versierde en later verlichte Booten (...) Groote Militaire Concerten, op de Hofstede Spaarnhove (...) Buitengewoon Orgel-Concert in de St. Bavo of Groote Kerk, met begeleiding van Bazuinen, Trompetten en Pauken (...) Tentoonstelling van Bloemen, Levende Planten en verdere Voortbrengselen van den Tuinbouw (...) Soiree Musicale (...) Cirque Wollschläger met Historische Optogten, Tournooijen, Olympische Spelen, enz. enz., op de Hofstede Spaarnhove (...) Grande Fête de Nuit in de Hertenkamp, Groote Verlichting en Schitterende Illuminatie (...) Groot Kinderfeest (...) Fête Champètre (...) Groote Harddraverij op den Dreef, met Paarden van zessen klaar (...) Volksfeesten in de Hertenkamp. Alles besloten met een prachtig Vuurwerk op het Hazepatersveld aan den Dreef (...)". SEE ILLUSTRATION PLATE XXIV.

€ (500-700) 500
75 842 Hageman Jr  H H a m o 75 842 Hageman Jr H H a m o
75/ 842 Hageman Jr., H.H. a.m.o. Nederlanders door Nederlanders geschetst. Amst., J.H. Laarman, 1842, VIII,184p., lithogr. title-p. and 23 mainly lithogr. plates mostly by J. HILVERDINCK, orig. publ. boards.

- Contents fine. Corners sl. worn and spine-ends chipped.

= Contains plates of professions (i.a. an orator, a salesman, a hunter, a pianist, a writer, a clerk, a postman and a student) and plates of i.a. a fair and a classroom.

75 843 Hagens H 75 843 Hagens H
75/ 843 Hagens, H. Molens mulders meesters. Negen eeuwen watermolens in de Gelderse Achterhoek, Salland en Twente. Hengelo, Smit van 1876, 1979, 532p., ills., orig. pict. boards, large 4to. - AND 3 others, i.a. from the series De Nederlandse monumenten van geschiedenis en kunst: E.J. HASLINGHUIS and C.J.A.C. PEETERS, Deel II. De provincie Utrecht, Eerste stuk tweede aflevering: De Dom van Utrecht (The Hague, 1965, fold. plan, num. ills., orig. gilt cl. w. dustwr., 4to) and E.H. TER KUILE, Deel IV[=III]. De provincie Gelderland, Tweede stuk: Het kwartier van Zutfen (ibid., 1958, 667 plates, ills., orig. gilt hmor. w. (worn/ dam.) dustwr., 4to).
75 844 Heraclyt en Democryt No 10 16 18 19 34 38 40 75 844 Heraclyt en Democryt No 10 16 18 19 34 38 40
75/ 844 Heraclyt en Democryt. No.10, 16, 18, 19, 34, 38-40. N.pl., n. publ., 1797, 8 issues, loose as issued. - AND 72 issues of other Dutch political periodicals, all formerly bound: DE OPMERKER (15 issues, 1773); DE BURGER POLITIEKE BLIXEM/ DE HEER POLITIEKE BLIXEM (9 issues, 1800-1801); JANUS (1 issue, 1787); DE PHILANTHROPE (26 issues, 1759); AMSTERDAMSE ARGUS (1 issue, 1720); NIEUWE OPRECHTE HAEGSCHE MERCURIUS (2 issues, 1699 and 1720); DEN ECHO DES WEERELDS (1 issue, 1725) and DE HOLLANDSCHE SPECTATOR (17 issues, 1734).
75 845 Hoorn  Ditmar J W 75 845 Hoorn Ditmar J W
75/ 845 [Hoorn]. Ditmar, J.W. Merkwaardig verhaal, van het verbrande der groote Kerk te Hoorn op vrijdag den 3de Augustus 1838. Broadside, letterpress text, 52,5x45 cm., 3 woodcut ills., Amst., T. Wiering, n.d. (±1838).

- Soiled; folded.

AND 16 other miscell. sm. broadsides, announcements (death of Hendrik Hilmers, cannoneer of Amsterdam during the 'Bijltjesdag', 1787), and awards (to Willem Maximiliaan van Heun), 16th-19th cent.

75 846 Kampen N G van 75 846 Kampen N G van
75/ 846 Kampen, N.G. van. Geschiedenis der Nederlanders buiten Europa, of Verhaal van de Togten, Ontdekkingen, Oorlogen, Veroveringen en Inrigtingen der Nederlanders in Aziën, Afrika, Amerika en Australië. Van het laatste der zestiende eeuw tot op dezen tijd. Haarlem, Erven F. Bohn, 1831-1832, 3 vols., (4),VIII,460; XIV,12,452; XXVI,798p., 3 engr. title-p., 4 plates, later unif. hcl. w. calf backstrip mounted on spine, large 8vo.

- Each vol. owner's stamp on title-p.; occas. trifle foxed. Covers sl. rubbed along extremities.

75 847 Konijnenburg J 75 847 Konijnenburg J
75/ 847 Konijnenburg, J. Nationaal gedenkboek der hernieuwde Nederlandsche Unie, van den jare MDCCCXIII./ Nadere bijvoegselen en verbeteringen tot het nationaal gedenkboek (...). The Hague, J. Allart/ Heirs J. Allart, 1816/ 1817, 2 parts in 1 vol., (12),672,(4); (2),77,(3)p., engr. frontisp., title-vignette, 15 plates by i.a. A. VINKELES after i.a. J.W. PIENEMAN and H. LANGERVELD, 2 ills., contemp. gilt hcalf w. red mor. letterpiece.

- Upper hinge broken; first 10 lvs. stained in outer corner(s); occas. (sl.) browned; one page mouldstained; owner's entry on first free endpaper. Joints split(ting); spine-ends sl. worn.

BOUND WITH: Kooten, G. van. Opwekkingsrede (Dordr., P. van Braam, 1814), VIIIp.

- First p. w. owner's annot. and warranted by the author; lower margin trimmed w. author's signature partially cut off.

75 848 Lennep J van and Hofdijk W J 75 848 Lennep J van and Hofdijk W J
75/ 848 Lennep, J. van and Hofdijk, W.J. Merkwaardige kasteelen in Nederland Amst., G.W. Tielkemeijer, 1854-1861, 6 vols., 6 col. lithogr. title-p., 6 col. lithogr. heraldic frontisp./ plates, 41 col. lithogr. plates, woodengr. ills., orig. unif. gilt cl.

- All vols. sm. ticket on upper pastedown; foxed. Covers sl. soiled.

= Cf. De Buck 597, listing the 2nd edition.

75/849 Maritime history  D Goedkoop Jne Chantier Kromhout Amsterdam Hollande 75/849 Maritime history D Goedkoop Jne Chantier Kromhout Amsterdam Hollande
75/ 849 [Maritime history]. D. Goedkoop, Jne. "Chantier Kromhout" Amsterdam Hollande. Amst., Photoypie Van Leer & Co., n.d. (±1900), title-p. and 50 (mostly) photogr. plates, captions printed in green, orig gilt cl., all edges gilt and gauffered, obl. 4to.

- Part of cloth loosening on frontcover. Otherwise fine.

= Beautiful album containing images of the wharf Kromhout and its ships constructed up to 1901.

75 850 Maritime history  Fischer Fzn J F 75 850 Maritime history Fischer Fzn J F
75/ 850 [Maritime history]. Fischer Fzn, J.F. De Dag-Journalen met de complete Authentieke Geschiedenis van 's Lands Schip van Oorlog Delft en de waarheid over de Zeeslag bij Camperduin. Franeker, Van Wijnen, 2001, 2nd ed., 544p., num. (col.) ills., orig. cl. w. dustwr., 4to.

= Extremely detailed study of the 18th cent. warship the 'Delft', which sank off the coast of Scheveningen in 1797 during the naval battle of Camperduin.

Dik, G.C. De Zeven Provinciën. Een poging tot reconstructie, mede aan de hand van de nog bestaande Van de Velde-tekeningen, van 's lands schip De Zeven Provinciën van 80-86 stukken, gebouwd voor de admiraliteit van de Maze in 1665. Ibid., idem, (1993), 212p., 6 loosely inserted fold. plates ("Bouwtekeningen"), num. ills., orig. cl. w. mounted col. plate on frontcover, obl. folio. Hamecher, H. Fünfmast-Vollschiff "Preussen" Königin der See. Der Lebensweg einer Tiefwasserseglers. Kassel, Hamecher, 1993, 379,(18)p., plates, orig. cl. w. dustwr., 4to. - AND 4 others, i.a. A. LAMBERT, The Last Sailing Battlefleet. Maintaining Naval Mastery 1815-1850 (London, 1991, ills., orig. cl. w. dustwr., 4to).

75 851 Maritime history  Konijnenburg E van 75 851 Maritime history Konijnenburg E van
75/ 851 [Maritime history]. Konijnenburg, E. van. De scheepsbouw van af zijn oorsprong. Brussels, De Internationale Permanente Vereeniging voor de Scheepvaart-congressen, n.d. (±1910), 3 vols., text vol.: 104p., col. lithogr. ills., 7 col. lithogr. maps; 2 plate vols.: (6) textp., 74 plates w. ills./ (6) textp., 100 col. lithogr. plates w. num. ills., orig. unif. clothbacked pict. wr. (text vol.) and boards (plate vols.), obl. 4to.

= Text vol. w. nice AUTOGRAPH SIGNED DEDICATION on first blank: "Maastricht 17 Maart 1914 [recipient's name erased]. Nuttig is ieder, die zijn levenswerk met blijmoedigheid verrichtende andren gelukkig weet te maken./ Leef alleen in de gedachte van liefde voor allen en gij zult liefde van allen naar u toe trekken. [signature]". Cat. NHSM II, p.765. Fine production.

75 852 Maritime history  Linschoten Vereeniging Werken uitgegeven door de  Parts XLVII XLIX LI and LVI 75 852 Maritime history Linschoten Vereeniging Werken uitgegeven door de Parts XLVII XLIX LI and LVI
75/ 852 [Maritime history]. Linschoten-Vereeniging. Werken uitgegeven door de -. Parts XLVII, XLIX, LI and LVI. The Hague, M. Hijhoff, 1934-1954, 4 parts in 6 vols., (fold.) plates/ maps/ ills., orig. unif. dec. hcl. (2x)/ cl. (4x).

- Edges foxed, otherwise internally fine. Four vols. backstrips sunned; covers XLVII browned along boardedges.

= XLVII. De reis om de wereld van Joris van Spilbergen 1614-1617 (2 vols.); XLIX. De ontdekkingsreis van Jacob Le Maire en Willem Cornelisz. Schouten in de jaren 1615-1617 (2 vols.); LI. De oudste reizen van de Zeeuwen naar Oost-Indië 1598-1604; LVI. De reis van Mathijs Hendriksz. Quast en Abel Jansz. Tasman ter ontdekking van de Goud- en Zilvereilanden 1639.