Notice
Category not found
- All vols. (sl.) foxed; some lvs. upper outer corner dogeared. Covers sl. worn.
= Lust en Leering p.41; The Children's World of Learning 507-510; not in Landwehr, Dutch books w. col. plates. The nice illustrations show examples of all kinds of objects, i.a. purses, tobacco-pouches, fashion attributes, flowers, baskets, needlework, cardboard objects, cushions, ring-cords, souvenirs, vases, screens etc. A lot of attention is paid to the techniques involved in making such objects and the fabrication and use of i.a. decorative cloths, paper and paint. "Maar haar [A.B. van Meerten Schilperoort's] grootste roem geldt het tijdschrift voor dames Pénélopé (...). Het verscheen in 8 delen van 1821 tot 1835 bij haar vaste uitgever Beijerinck en is met zijn 192 handgekleurde platen op afstand het fraaiste en kostbaarste Nederlandse periodiek uit de negentiende eeuw. De prijs, honderdtwintig gulden, was er ook naar! Anna Barbera heeft trouwens steeds de hoogste eisen gesteld aan de uitvoering van haar geschriften. Het schone en het goede lagen voor haar dicht bij elkaar". (Lust en Leering).
AND: IDEM, Pénélopé, of maandwerk aan het vrouwelijk geslacht toegewijd. Handwerken II deel (ibid., 1823, 6 vols., 12 (6x fold.) col. plates, orig. unif. publisher's wr.).
- Without year 1855 (July-December); plates occas. yellowed/ sl. browned. Most vols. backstrip sunned; bindings w. minor imperfections.
- Occas. (sl.) foxed. Covers sl. rubbed.
- No. 479 and 481 lack the handcol. plate; most plates sl. frayed. Sold as a collection of prints.
= Lipperheide Zb 174; Colas 2545.
- Plates trifle foxed. Covers sl. discol.
= Very rare periodical showcasing 19th century men's fashion.
- Some trifle foxed (plates fine). Wrs. sl. rubbed/ sunned; 9x backstrip sl. dam.
= Comprises i.a. ''Podzim-zima 1941/42 Elegance'', ''Skizzen von Lente, no.108'', ''Das elegante Schneidermodell, no.61. Sommer 1942'', ''Invention Costumes & Manteaux. Été 1943, no.2'' and ''Haute Couture. Modèles Orginaux. Eté 1968''.
= Miniature book.
- Joints splitting.
- Sl. foxed; crossed out owner's entry on title-p.; final page sl. stained; bookplate on upper pastedown. Corners and backstrip worn.
- Some (sl.) foxing; plates yellowed/ browned. Binding worn/ sl. dam. along extremities and paper over covers worn/ dam.
= "In 1883 publiceerde D. Henriques de Castro Mz. het grote plaatwerk Keur van grafsteenen (...). Hij behandelde in dit majestueuze boek de mooiste zerken en gaf verklaringen van namen en feiten. (...) De Castro plande nog twee delen van zijn standaardwerk, maar die zijn jammer genoeg nooit verschenen. De Castro ontdekte te Ouderkerk veel meer stenen dan er zichtbaar waren. Veel zerken waren reeds in de vorige eeuw diep weggezakt in de drassige grond. De grafkenner telde zesduizend stenen en kwam tot enkele zeer interessante gevolgtrekkingen van begraafhistorisch belang. Hij publiceerde in zijn boek tevens de volledige begraaflijst van 1616 tot 1630. (...) De namenlijst van De Castro bevat vele beroemdheden en mannen van aanzien. Ook vreemde namen; op 1 januari 1617 werd begraven 'Een kind van Okes Boques'. De Castro voegt aan deze naam een voetnoot toe: 'Onwillekeurig denken wij hierbij aan het bekende hocus-pocus. Wellicht rust hier het kind van een goochelaar.'" (B. Büch, Grafreizen p.48).
All published. Freimann p.195; Encycl. Judaica V, p.91: "David Henriques de Castro (1826-1898), Bibliophile und Archäologe (...) erforschte die alten jüd.-portugiesischen Friedhöfe in Holland (hauptsächlich in Amsterdam) und veröffentlichte in Leiden (1883) zugleich in Holländischer und deutscher Sprache das Buch: "Keur van Grafsteenen (...)". C. war Vorstandsmitglied der Gemeinde und Präsident des Komitees der portugiesischen Juden in Holland. Er starb am 10. Oktober 1898 in Amsterdam und hinterließ eine bedeutende Büchersammlung, die viele, insbesondere für die Geschichtskunde der Juden in Holland, Spanien und Portugal wichtige Werke, Manuskripte und Urkunden enthielt."
- Owner's entry on upper pastedown; several lvs. (ink)stained/ soiled. Binding sl. worn; spine-ends dam.
= Rare Brilon imprint. Cf. Fürst III, p.499-500.
AND a souvenir booklet: ANTIQUITATES JUDAICAE PRAGENSES (Prague, M. Schulz, ±1915, 25 picture postcards(?), orig. wr., obl. sm. 8vo).
- Wrappers sl. dam. (mostly vol. II) and foxed, otherwise fine. = American Jewish Archive, no. V.
- Occas. (sl.) browned/ fingersoiled; owner's entry on upper pastedown. Binding worn/ rubbed; lower joint splitting.
= Roest p.730. Containing the prayers (selichot) for the High Holy Days.
- Binding sl. rubbed.
= A collection of articles regarding the "Jewish problem".
ADDED: G. WEIDENBORN (ed.), Der Lautlose Aufstand. Bericht über die Widerstandbewegung des deutschen Volkes 1933-1945 (Hamburg, 1953, orig. blindst. cl.).
= Fascinating autobiography of the difficult life of a Jewish author, who lost many familymembers and friends during the Holocaust. I.a. on the author's birth ("(...) En ze had ook nog een zware bevalling van dat kind dat haar was aangedaan. Dat nam ze mij kwalijk. Ze wou me niet en dat waren de signalen die ik ontving" (p.9)), life with her mother and (terminally) ill father ("Nu ze [moeder] haar kinderen weer op haar dak geschoven had gekregen (...), kon ze ook geen baan meer aannemen en moest ze steun aanvragen. Dat was natuurlijk heel vernederend, dat mocht niemand weten en we mochten ook met niemand omgaan"(p.23-24)), rape by her stepfather, the war ("10 mei 1940 brak de oorlog uit. (...). Bang waren we eigelijk niet. Die oorlog zouden we wel winnen. Dat optimisme kwam uit domheid, uit onwetendheid voort. We wisten wel dat joden in Duitsland als het symbool van alles wat slecht was werden beschouwd en dat de bevolking grotendeels antisemitisch was (...). Dat bij ons joden zouden worden vervolgd leek ondenkbaar"(p.142)), a period of going underground, giving her baby up for adoption and the loss of her brother Flip, who was murdered in Auschwitz.
= With autograph dedication signed by both authors in vol.1. With loosely inserted Korrigenda- und Ergänzungsliste for the first volume.
AND 2 others, i.a. HISTORISCHES HANDBUCH DER JÜDISCHEN GEMEINSCHAFTEN IN WESTFALEN UND LIPPE. Die Ortschaften und Territorien im heutigen Regierungsbezirk Münster (Münster, 2008, orig. boards. Fine).
- Lacks backstrip; corners sl. worn.
= With AUTOGRAPH DEDICATION MONOGRAMMED "A.N. 1. Juni 24." on htitle.
AND 1 other: M. SACHS, Die religiöse Poesie der Juden in Spanien. Ed. S. Bernfeld (Berlin, 1901, 2nd enl. ed., German and Hebrew text, orig. (trifle rubbed) richly gilt cl.).
- Upper hinge split; occas. (finger)soiled/ (ink)stained and w. owner's annots.; 3 lvs. torn w. loss of sm. portion of lower inner margin. Binding worn/ dam.
AND 1 other: A.B. KLEEREKOPER, Het Hooglied. Zangen van liefde (Amst., 1903, orig. wr.).
= Miniature book.
- Joints splitting.
- Binding sl. rubbed.